Sıkça Sorulan Sorular

Yavaş okumamızın birkaç farklı nedeni vardır. Bu nedenleri kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yavaş okursam daha iyi anlarım inancı,
  • Okuduğumuz metni anlamama endişesi,
  • Gözün idmansız oluşu,
  • Kelimelerin tek tek okunması,
  • Odaklanma sıkıntısı.

Bir eğitmen gözetiminde usulüne uygun olarak yapılan çalışmalar sonucunda okuma hızınızı arttırabilirsiniz.

Okuma hızınızı egzersizlerinizi düzenli bir şekilde yapmanız şartıyla 2-3 katına çıkartabilirsiniz.

İlk önce Anlayarak Hızlı Okuyacağınıza inanmanız gerekmektedir. Anlayarak Hızlı Okuma eğitimine başladıktan sonra ise eğitmenin verdiği egzersizleri her gün düzenli bir şekilde yapmalısınız. Bu doğrultuda yapacağınız çalışmalar sonucunda üst düzey bir başarı yakalayabilirsiniz.

Anlayarak Hızlı Okuma kursuna katılacak kişi öğrenci ise, genel itibari ile bu tür bir kursa katılmayı zaman kaybı olarak görür. Oysaki bu tür bir kursa katılacak öğrenci, bu kurstan alacağı eğitimin geri dönüşümünü çok kısa sürede geri alacaktır. Daha az zamanda daha fazla ders çalışabilecek, daha çok test çözebilecek hale gelecektir.

Dikkat güçlendirme eğitiminde alt yaş sınırı 7'dir. Yani dikkat güçlendirme eğitimi ilkokul birinci sınıftan itibaren her yaş grubuna hitap eden bir eğitimdir.

Günümüzde uygulanan merkezi sınavlardaki soruların birçoğu dikkati ölçmektedir. Sorunun cevabı bir cümlede, paragraf içinde ya da grafik halinde verilir. Burada gözden kaçan bir rakam, bir sözcük ya da bir ek cevabın yanlış bulunmasına neden olur. Bu nedenle gerek ders çalışırken gerekse sınavlarda soruları okurken dikkatimizi toplayarak “odaklanmamız” gerekir.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!