Matematik Kursu

Özel derse ihtiyaç duymak, toplumumuzdaki genel yargının aksine çocuğun başarısız ya da yetersiz olduğunu göstermez. Özel ders, öğrencinin ihtiyacına yönelik belirlenen bir etkinliktir. Dersi veren öğretmen, öğrencide o anki ihtiyaca odaklanır. Öğrenciyi daha iyi tanıma fırsatı bulur. Öğrenci de ilgi dağıtıcı her türlü ögeden arındırılmış bir ortamda çalışma imkanı bulur. Kendi ihtiyacına yönelik tekrarlar yaptırabilir, sorular sorabilir.

Çünkü o an yanında bulunan uzman ya da öğretmenin sadece kendisiyle ilgilendiğini, onun ihtiyacına yönelik çalışacaklarını, onu eleştirecek herhangi bir dış unsurun var olmadığını bilir. Bu da öğrencide olumlu bir psikoloji yaratır ve öğrencinin daha rahat bir şekilde kendisini ifade edebilmesini sağlar.

Okulda başarılı olamayan bir öğrencinin aldığı özel derslerden sonra tabiri caizse büyük bir sıçrama yaşamasının sebebi de büyük ölçüde budur. Yirmi kişilik bir sınıf ortamında anlatılan bir dersle bireysel anlatılan bir dersin aynı kalitede olması beklenemez. Çünkü her birey tektir ve özeldir.

Özellikle eğitim sistemi bu kadar sık değişen ve tüm okullarında aynı kalitede eğitim verilemeyen bir ülkede, özel ders almak öğrenciler için gerçekten çok büyük bir önem taşımaktadır. Özel ders, bireye yöneliktir. Bireysel farklılıklar, ihtiyaçlar dikkate alınarak verilir. Bu noktada maddi bakılmamalı, özel ders almayı bir külfet olarak görmemelidir veliler. Önemli olan öğrencinin gelişimi ve kendisini değerli hissetmesidir. Ülkemizin bir gerçeğidir kurum sınavları ve bu sınavlarda en iyi puanı alarak, en iyi okullara yerleşen gençlerimiz, kendilerine en iyi şekilde gelecek kurabilmektedir.

Karahan Hoca Blog için Tıklayın 

Özel Matematik Ders Talepleri İçin : 0 212 609 17 93

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!